struktura organizacyjna

Walne Zgromadzenie Delegatów

 

Kompetencje WZD:

 

  • Uchwalanie kierunków działania
  • Przyjmowanie sprawozdań Zarządu
  • Przyjmowanie sprawozdań Komisji Rewizyjnej
  • Przyjmowanie sprawozdań Sądu Koleżeńskiego
  • Ocena działalności oddziału
  • Wybór władz oddziału
  • Wybór delegatów na Walne Zgromadzenie Zarządu Głównego
  • Uchwalanie zasad finansowania działalności oddziału
  • Uchwalanie regulaminów oddziału

 

Delegaci na WZD ZG:

  - Aleksandra Konklewska
- Adam Szewczuk
- Stanisława Szybist-Szameta
- Wiesław Wiśniewski

Komisja Rewizyjna

Do kompetencji Komisji Rewizyjnej należy:

  • Coroczne dokonywanie kontroli działalności zarzšdu oddziału oraz wszystkich jednostek powoływanych przez Zarząd Oddziału w zakresie zgodności ich działania z przepisami prawnymi , statutem SEP, uchwałami WZD i WZDO
  • Analizowanie bilansu, rachunku zysków i strat
  • Składanie sprawozdań i uchwał Zarządu Oddziału dotyczących podziału zysków lub pokrycia strat
  • Składanie sprawozdań na WZDO
  • Zgłaszanie wniosku o udzielenie absolutorium ustępującego zarządu

Skład Komisji Rewizyjnej:

Przewodniczący - Zbigniew Dąbrowski
Członkowie - Bartosz Lewandowski
- Romuald Nalikowski
- Janusz Rosik
- Jakub Szczepkowski



Zarząd Oddziału

Kompetencje Zarządu Oddziału:

  • Kierowanie działalnością oddziału zgodnie ze statutem SEP,
    regulaminami i uchwałami WZDO
  • Ustalanie kompetencji Prezydium Zarządu Oddziału
  • Zarządzanie funduszami
  • Administrowanie majątkiem
  • Nadzorowanie działalności gospodarczej
  • Ustalanie struktury organizacyjnej oddziału
  • Przyjmowanie członków
  • Powoływanie sekcji i komisji oddziału
  • Wybór przedstawicieli do innych organizacji
  • Przyjmowanie uchwał w sprawie przynależności do regionalnych organizacji

Skład Zarządu:

Prezes - Aleksandra Konklewska
Wiceprezes - Marek Wyżlic
- Adam Szewczuk
Sekretarz - Stanisława Szybist-Szameta
Skarbnik - Marek Wyżlic
Członkowie Zarządu - Jan Juśko
- Mariusz Krzywdziński
- Wiesław Wiśniewski
- Sławomir Orzechowski

Sąd Koleżeński

Sąd Koleżeński rozpatruje w pierwszej instancji sprawy o naruszeniu zasad etycznego postępowania wniesione przez zainteresowanego, Zarząd Oddziału lub Zarząd Główny.

Skład:

Przewodniczący - Zdzisław Grzybiński
Członkowie - Heliodor Kalisz
- Roman Małkiewicz



Koła SEP

W oddziale działają koła zakładowe i terenowe.

Do kompetencji Koła należy:

  • Uchwalanie kierunków działalności koła
  • Przyjmowanie sprawozdań zarządu koła z jego działalności
  • Wybór władz koła
  • Uchwalanie regulaminów koła.

 

Władzami kół są:

  • Walne zebranie członków lub delegatów koła zwane Walnym Zebraniem Koła
  • Zarząd
  • Komisja Rewizyjna

 

 

Koła:

APATOR S.A.
Adres Prezes tel. / fax e-mail
Ostaszewo 57 C Jakub Szczepkowski tel. (56) 6191208
fax (56) 6191241
kz.sep.apator@gmail.com
ELANA
Adres Prezes tel. / fax e-mail
87-100 Toruń,
ul.Skłodowskiej Curie 73
Marek Dejewski tel. (56) -------
fax (56) -------
---------
Zespół Szkół Technicznych w Grudziądzu
Adres Prezes tel. / fax e-mail
86-300 Grudziądz
ul. Hoffmanna 1-7
Adam Szewczuk tel. (56) 4658383 koszerna@poczta.onet.pl
Seniorów
Adres Prezes tel. / fax e-mail
87-100 Toruń Eligia Bielicka tel. (56) 6544506 tyjaty@gmail.com
Terenowe nr 3
Brodnica
Adres Prezes tel. / fax e-mail
87-300 Brodnica
ul.18 Stycznia 40
Sławomir Orzechowski tel. (56) ------- ---------
Terenowe nr 2
Grudziądz
Adres Prezes tel. / fax e-mail
86-300 Grudziądz,
ul.Skłodowskiej Curie 6/7
Zdzisław Grzybiński tel. (56) 4516020 zdzislaw.grzybinski@torun.energa.pl
Terenowe nr 1
Toruń
Adres Prezes tel. / fax e-mail
87-100 Toruń,
ul.Mickiewicza 33
Marek Wyżlic tel. (56) 6584334
fax (56) 6584366
infrastruktura@torun.lasy.gov.pl
ENERGA
Adres Prezes tel. / fax e-mail
87-100 Toruń,
ul.Gen. Bema 128
Justyna Bojarczyk tel. (56) 6595041 justyna.bojarczyk@energa.pl
ELTEL Networks
Adres Prezes tel. / fax e-mail
87-100 Toruń,
ul.Wschodnia 34
Wojciech Duda Staromłyński tel. (56) 6505358 wojciech.staromlynski@eltelnetworks.com.pl

OFEROWANE USŁUGI

Ośrodek Rzeczoznawstwa SEP

Ośrodek Rzeczoznawstwa SEP prowadzi działalność usługową i szkoleniowo egzaminacyjną. Uwaga! Usługi szkoleniowo-egzaminacyjne oferowane przez Ośrodek Rzeczoznawstwa są zwolnione z podatku VAT.

Oferuje usługi elektryków w zakresie:

  • badań
  • projektów
  • ekspertyz
  • doradztwa
  • wykonawstwa

w następujących branżach:

  • aparatury elektrycznej
  • wytwarzania i przesyłu energii
  • instalacji energetycznych
  • wszelkich instalacji obiektów budowlanych
  • dostaw i odbioru energii elektrycznej w zakresie jakości energii elektrycznej jak i pozostałych warunków umownych
  • telekomunikacji
  • komputerowej
  • automatyki przemysłowej
  • elektroniki
  • energoelektroniki
  • napędów prądu stałego
  • napędów prądu zmiennego
OŚRODEK RZECZOZNAWSTWA SEP ANGAŻUJE NAJLEPSZYCH FACHOWCÓW.

JEŚLI W SWEJ DZIAŁALNOŚCI MAJĄ PAŃSTWO PROBLEMY NATURY TECHNICZNEJ LUB PROBLEMY ZWIĄZANE Z PRZEPISAMI, UPRAWNIENIAMI, NORMAMI I CERTYFIKATAMI Z DZIEDZINY ELEKTRYKI ZWRÓĆCIE SIĘ PAŃSTWO DO OŚRODKA RZECZOZNAWSTWA OT SEP OFERUJĄCEGO SOLIDNE OPRACOWANIE Z GWARANCJAMI STOWARZYSZENIA.

OŚRODEK RZECZOZNAWSTWA OT SEP JEST JEDYNĄ UPRAWNIONĄ AGENDĄ TORUŃSKIEGO ODDZIAŁU STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH.

Przykłady opracowań Ośrodka Rzeczoznawców z zakresu elektryki:

  • wykonanie ekspertyzy i opinii
  • prowadzenie doradztwa technicznego
  • opracowanie dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno - ruchowej
    i ofertowo - informacyjnej
  • pełnienie nadzoru inwestycyjnego i autorskiego
  • uruchamianie i naprawy urządzeń i systemów elektrycznych
  • obsługa techniczna i serwisowa
  • wykonanie pomiarów i badań laboratoryjnych
  • wykonanie tłumaczeń technicznych
  • opracowanie i wydawanie materiałów informacyjnych, folderów i prospektów
  • opracowanie stron www
  • szkolenia w zakresie podnoszenia kwalifikacji i nauki zawodu
  • wykonawstwo urządzeń specjalnych
  • działalność eksportowa w zakresie myśli technicznej, wyrobów, usług, pośrednictwa w eksporcie i imporcie,
  • wyceny firm i ich majątku
  • realizacja prac o charakterze technicznym, badawczym, prognostycznym i studialnym
  • prowadzenie pośrednictwa handlowego ( materiałów, wyrobów, maszyn, urzšdzeń i usług )
  • pośrednictwo w zagospodarowywaniu rezerw, mocy produkcyjnych , materiałów, maszyn i urządzeń
  • prowadzenie działalności pomocniczo handlowej ( niezależne odbiory jakościowe, obsługa przedsprzedażna itp.)
  • opracowanie i opiniowanie norm, przepisów, instrukcji obsługi itp.
  • udzielanie rekomendacji wyrobów i usług.

Powierzone prace wykonywane są przez zweryfikowanych rzeczoznawców i specjalistów, wysoko wykwalifikowanš kadrę wybitnych fachowców z poszczególnych specjalności.
Ośrodek świadczy usługi rzetelnie, szybko, fachowo, w uzgodnionych terminach i cenach, przy konkurencyjnie niskich kosztach własnych.

W ramach Ośrodka Rzeczoznawstwa Oddziału Toruńskiego SEP prowadzone są szkolenia ze wszystkich dziedzin elektryki, w tym kursy przygotowawcze dla dozoru, kierownictwa i pracowników eksploatacji w grupach 1, 2 i 3 zgodnie z rozporzšdzeniem Ministra Gospodarki z dnia 16 marca 1998r.
Przy Ośrodku Rzeczoznawstwa działają trzy Kwalifikacyjne Komisje Egzaminacyjne (w Toruniu, Grudziądzu i Brodnicy), uprawnione do sprawdzania kwalifikacji pracowników eksploatujących urządzenia elektroenergetyczne.



Adres Ośrodka Rzeczoznawstwa:

87-100 Toruń
ul. Piernikarska 6
tel./fax  (56) 662 90 84
e-mail:oddzial.torunski.sep@gmail.com

Godziny otwarcia biura Ośrodka Rzeczoznawstwa:

Wtorek
   -godz. 13:00 - 17:00
Środa, Czwartek
   -godz. 9:00 - 13:00

Kierownik Ośrodka Rzeczoznawstwa:

Henryk Lewandowski
tel. kom. 509 786 036
e-mail: oddzial.torunski.sep@gmail.com

Dane do fakturowania:

STOWARZYSZENIE ELEKTRYKÓW POLSKICH
ul. Świętokrzyska 14, 00-050 Warszawa
ODDZIAŁ TORUŃSKI
Ośrodek Rzeczoznawstwa SEP w Toruniu
87-100 Toruń, ul. Piernikarska 6
NIP: 526-00-00-979
Nr konta: 81 2490 0005 0000 4530 6860 4590

Rada Ośrodka Rzeczoznawstwa :

Roman Grzymowicz - Przewodniczący
Wiesław Wiśniewski - Członek
Krzysztof Handzel - Członek

Ośrodek szkolenia

Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej - Jan Juśko tel. kom. 514 653 230 - e-mail: jan_jusko@o2.pl

Egzaminy Kwalifikacyjne

Kwalifikacyjne Komisje Egzaminacyjne

Toruń

Komisja Kwalifikacyjna Nr 259 - Przewodniczący Komisji- Jan Juśko - tel. kom. 514 653 230 - e-mail: jan_jusko@o2.pl

Zakres uprawnień KK Nr 259
Grupa 1    pkt : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 i 10
Grupa 2    pkt : 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9 i 10
Grupa 3    pkt : 3, 4, 5, 6, 7, 8 i 10

Ustalone zostały stałe terminy egzaminów:
w każdy pierwszy wtorek miesiąca, o godz. 15.30, w Sali konferencyjnej NOT (I piętro) , Toruń, ul. Piernikarska 6

Grudziądz

Komisja Kwalifikacyjna Nr 415 - Przewodniczący - Zdzisław Grzybiński - tel. kom. 603 538 457 - e-mail:zdzislaw.grzybinski@wp.pl

Zakres uprawnień KK Nr 415
Grupa 1    pkt : 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9 i 10
Grupa 2    pkt : 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, i 10
Grupa 3    pkt : 6, 7 i 10

Ustalone zostały stałe terminy egzaminów:
w każdą przedostatnią środę miesiąca, w NOT w Grudziądzu, ul. Piłsudskiego 20

Brodnica

Komisja Kwalifikacyjna Nr 581 - Przewodniczący - Sławomir Orzechowski - tel. kom. 693 404 469

Zakres uprawnień KK Nr 581
Grupa 1    pkt : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9 i 10

Egzaminy odbywają się w terminach uzgodnionych z Przewodniczącym Komisji Kwalifikacyjnej


Koszt egzaminu kwalifikacyjnego w roku 2021 wynosi 280,- złotych
Koszt duplikatu świadectwa kwalifikacyjnego w roku 2021 wynosi 84,- złotych
Nr konta na który należy dokonywać wpłat: 81 2490 0005 0000 4530 6860 4590



Wzór na opłatę za egzamin kwalifikacyjny w formacie MS Word oraz formularze wniosków o sprawdzenie kwalifikacji w formatach pdf i doc są do pobrania w dziale Pliki do pobrania

Usługi

Ośrodek Rzeczoznawstwa SEP prowadzi działalność usługową i szkoleniowo egzaminacyjną. Uwaga! Usługi szkoleniowo-egzaminacyjne oferowane przez Ośrodek Rzeczoznawstwa są zwolnione z podatku VAT.

Oferowane usługi