Wycieczka techniczno-integracyjna do Włoszczowy

W dniach 24-26 kwietnia 2014r. członkowie koła Oddziału Toruńskiego SEP przy ENERGA-OPERATOR SA Oddział w Toruniu oraz koła terenowego OT SEP w Brodnicy przebywali na wycieczce techniczno-integracyjnej we Włoszczowie.
     Celem wizyty było szkolenie z zakresu produktów oferowanych przez ZPUE SA wraz z prezentacją produktów firmy EFEN. Uczestnicy szkolenia mieli także okazję zapoznać się z informacjami na temat prężnie rozwijającej się Grupy Kapitałowej ZPUE S.A., której głównym akcjonariuszem jest Koronea. Prezentacja produktów firmy ZPUE S.A. obejmowała rozdzielnice SN i nN, kontenerowe stacje transformatorowe, słupowe stacje transformatorowe, łączniki SN, konstrukcje energetyczne. Mieliśmy okazję obszernie zwiedzić wydziały produkcyjne zakładu, m.in. wydziały łączników SN, kontenerowych stacji transformatorowych, w tym zobaczyć projekty niestandardowych stacji, linie produkcyjne podzespołów, halę produkcji żerdzi wirowanych, zapoznając się przy tym z nowoczesnym parkiem maszynowym i najnowszymi technologiami. Odwiedziliśmy także biura konstruktorów. Prezentacja produktów firmy EFEN, która ściśle współpracuje z grupą, obejmowała rozłączniki bezpiecznikowe listwowe serii NSL-E3 wraz z przekładnikami, które stanowią elementy zaawansowanej infrastruktury pomiarowej AMI. Prowadzący wyczerpująco odpowiadali na pytania uczestników szkolenia oraz wymienialiśmy się doświadczeniami i spostrzeżeniami w zakresie eksploatacji urządzeń. We Włoszczowie, dzięki gościnności gospodarzy, mieliśmy okazję spędzić także uroczy wieczór integracyjny.
     W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Kleszczowie na tarasie widokowym na Kopalnię Węgla Brunatnego w Bełchatowie. Deszczowa pogoda sprawiła, że widok kopalni nabrał wyjątkowego klimatu. Niestety pogoda uniemożliwiła nam zwiedzenie "Dojo - Stara Wieś", unikalnego obiektu Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki. Zatrzymaliśmy się jednak w basenach termalnych w Uniejowie, które okazały się wspaniałym miejscem na relaks.
     Wycieczka była bardzo udana i w imieniu wszystkich uczestników wycieczki składam jeszcze raz gorące podziękowania za zaproszenie i wyjątkową gościnę ze strony ZPUE S.A. oraz za wsparcie wyjazdu przez ENERGA-OPERATOR SA w Gdańsku.

Justyna Bojarczyk
Prezes koła